Trochu mimo v hospitálu Kuks

Kulturní akce

Pásmo krátkých filmů od mladých českých tvůrců, které sklízí úspěchy na mezinárodních filmových festivalech.
Délka 85 min. Promítáme v divadelním sále na nádvoří.

Po promítání následuje diskuze s režiséry a režisérkou :)
Všechny filmy mají anglické titulky./ Films are with english subtitles.

Přistoupili? (30 min)
režie Tereza Pospíšilová
Mladý romský chlapec Martin je na útěku z domova. Ve vlaku si přisedne k osamělému staříkovi Vojtěchovi a postupně, i přes jejich rozdílnost, nachází jeden v druhém spřízněnou duši. Martinův skutečný důvod útěku z domova je ale mnohem složitější, než by si Vojtěch dovedl představit...
FB: https://www.facebook.com/Pristoupili.film/
trailer: https://vimeo.com/260196078
ENG:
Teenage Roma boy Martin is on the run away from home. The only other passenger in the train compartment, is an old man - the last person from whom would Martin expect to find some understanding. Yet slowly they find soul mate in each other.
But Martin’s reasons for leaving home are much more complicated, than the old man could ever imagine.

Twofold (35 min)
režie Luděk Wellart
…Anton – Lola – Frank. Jedna, dva, jedna, dva, jedna? Vše vypadá reálně, ale co když není? Jedno ovlivňuje druhé. Jak rozeznáte realitu od snu a naopak?
FB: https://www.facebook.com/Twofold-258926427580988/
ENG:
Anton - Lola - Frank. One, two, one, two one? Everything seems real but what if it's not? One affects the other. How do you tell reality and dream apart and vice versa?

Biobuddy (7,5 min)
režie Jan chramosta
Muž vstoupí do baru a během okamžiku převrátí všem život naruby.
ENG:
Man walks into a bar and turns lives of everyone there around.

Nehoda (13 min)
režie Šimon Štefanides
Starý pan Tošovský svým autem porazí paní Pařízkovou. Jeho dcera Zuzana zuří vztekem a zabaví mu jeho klíčky od auta, aby mu zabránila v dalším řízení. Na jednu stranu sice problém vyřeší, ale na stranu druhou si znepřátelí svou matku Janu, která už dlouho plánuje jet na vzdálený hřbitov a provést tam jarní úklid. Po hádce se Jana rozhodne, že to takto rozhodně nenechá.
https://www.facebook.com/thecollisionfilm/
trailer: https://vimeo.com/217320237
ENG:
Old Mr. Tošovský has knocked down Mrs. Pařízková by a car. His daughter Zuzana is boiling with anger and stress as she is also a director of a local secondary school and has to face accusations now from parents of her pupils of not being capable of even taking care of her own father. So, she takes the car keys away from her father (Mr. Tošovský) to prevent him from driving. She solves the problem with her father, but unfortunately creates a new one – her mother Jana has been planning a crucial trip to a local cemetery to do the spring-cleaning and for that, she needs a car..