Hospitál nebo zámek? Hradozámecká noc na Kuksu

Netradiční prohlídka

Historicky první Hradozámecká noc na Kuksu! Konečně vám uděláme jasno a prozradíme, jak je to v Kuksu se zámkem. Připravujeme pro vás celodenní program.

Od 10 do 16 hodin jsou pro děti připraveny tvořivé dílny. Těšit se můžete na poutavé vyprávění o sochách Ctností a Neřestí, děvčata jistě ocení kurz barokního odívání a chlapci se mohou proměnit v barokní architekty. Tvořivé dílny najdete v hájku pod hospitálem, na terase před kostelem a na nádvoří. V případě nepříznivého počasí se přesuneme do divadelního sálu na nádvoří. Všechny tvořivé dílny pro děti jsou zdarma.

Večerní program vypukne v 19:30, kdy začnou komentované prohlídky hospitálu s podtitulem „Od hrobky po půdu“. Podíváte se do rodové hrobky Šporků, kostela Nejsvětější Trojice, historické lékárny U Granátového jablka, ale hlavně jsme se rozhodli ukázat vám místa, kam byste se běžně neměli šanci podívat. Prozkoumáme noční hospitál skrz na skrz. Vezmeme vás i na půdy u kostela, do tajuplných místností, promítneme zajímavý dokument z historie hospitálu a povíme, co víme o kukském zámku. Prohlídka bude trvat cca 80 minut, vstupné činí 120 Kč pro dospělé, snížené vstupné 80 Kč platí děti, studenti a senioři. Vycházet budeme v pravidelných dvacetiminutových intervalech od 19:30 až do 22:10. Vstupenky budou k dostání v pokladně hospitálu.

Během dne i večera se můžete kulturně obohatit na multižánrovém festivalu barokního umění Theatrum Kuks. Tento program probíhá nezávisle na Hradozámecké noci.

I večer můžete nakoupit sušené bylinné směsi, sušené ovoce, čaje, ovocné šťávy a sirupy, medovinu, tinktury, pro děti ovocná lízátka (např. z arónie), hraběcí čokoládu a mnoho dalšího v Bylinkářství na nádvoří hospitálu.

Celá Hradozámecká noc vyvrcholí nočním pochodem při svíčkách k zámku. Na cestu vyrazíme v 23:00 z terasy před kostelem Nejsvětější Trojice.

Všechna místa na večerní prohlídky už jsou rezervována. Děkujeme za pochopení.