Informace pro návštěvníky

Parkování

Záchytné parkoviště se nachází na protějším břehu řeky Labe v obci Kuks. Odtud se vydáte přes údolí k hospitálu Kuks, který je už od parkoviště vidět. Volnou chůzí trvá cesta zhruba 15 minut, poslední úsek je stoupavý do kopce.  Za parkovné osobních automobilů se vybírá poplatek 60 Kč, za autobusy 150 Kč.

Přístupnost

Interiéry hospitálu jsou vyjma Šporkovské hrobky bezbariérové. Stejně pohodlně lze projet s invalidním vozíkem i zahradu a bezprostřední okolí hospitálu. Vedle vstupu do pokladny je volně přístupná bezbariérová toaleta. Pro imobilní je zajištěno parkování přímo u hospitálu, kam se dostanete průjezdem přes obce Brod n. L. a Slotov. Průjezd se povoluje pouze vozidlům do 3,5 t.

Zvířata

Vstup do areálu se psy je povolen. Pes musí být přivázán na vodítku a měl by mít košík. S mazlíčky je ovšem zakázán vstup do interiérů hospitálu. Děkujeme, že po svých pejscích uklízíte exkrementy a nenecháte je hrabat v trávě či záhoncích.

Cyklisté

Před pokladnou hospitálu a u restaurace je připraven stojan pro jízdní kola. Zavazadla je možné uzamknout do skříňky v úschovně (vratný poplatek 10 Kč). Prosíme, v areálu kola veďte. Děkujeme!

Pro děti

V prostorách toalet je k dispozici přebalovací pult. Po domluvě s personálem je možné po dobu prohlídky uschovat kočárek v zázemí. Výpravám s dětmi doporučujeme návštěvu Historie lékáren, která je částečně interaktivní.

Občerstvení

V blízkosti hospitálu si můžete vybrat z několika možností občerstvení. V těsném sousedství naší památky se nachází Hospoda Na Sýpce. Za bylinkovou zahradou se nachází Lavender Kuks. V obci Kuks, kousek od záchytného parkoviště vás přivítá personál LoriCafé. Na trase naučné stezky: Půjdem spolu do Betléma, která prochází okolo hospitálu a pokračuje k Braunovu Betlému, najdete v obci Stanovice restauraci Šporkův mlýn.

Doporučujeme předem si zjistit otevírací dobu přímo na stránkách jednotlivých provozovatelů. Stravovací a občerstvovací zařízení nespadají pod správu NKP hospitál Kuks.