Něco navíc pro spokojenost návštěvníků

úschovna zavazadel

V blízkosti pokladny se nachází samoobslužná úschovna zavazadel. Uložit je možno větší batohy, složené nordic hůlky apod. Odkládat zavazadla před prohlídkou není povinné, ale doporučené. Skříňku uzamknete vhozením desetikoruny, která po odemknutí vypadne nazpět.

Úschovna je otevřena ve stejnou dobu jako pokladna, tj. od 9:00 do 17:00. Po prohlídce, která končí po 17. hodině, požádejte o otevření úschovny svého průvodce/průvodkyni.

přebalovací pult

Rodiče malých dětí jistě ocení přebalovací pult. Umístěn je na volně přístupných toaletách v blízkosti pokladny. Pult je v kabince pro vozíčkáře, takže přebalovat může maminka i tatínek.

toalety

Toalety v celém areálu hospitálu Kuks jsou přístupné zdarma, a to během návštěvní doby památky. Jedny naleznete v přízemí vedle pokladny, druhé na nádvoří vpravo od Bylinkářství.

stojany na kola

Cyklisté mohou svá kola uzamknout do stojanů před pokladnou hospitálu, na nádvoří nebo před Hospodou Na Sýpce. Žádáme vás, abyste kola neodkládali jinde a neopírali je o fasády nebo lavičky. Děkujeme.

prodej suvenýrů

Prodejna suvenýrů je spojena s pokladnou. Vybírat můžete ze širokého sortimentu pohlednic, keramiky, triček a mnoho dalšího. Z klasických sběratelských artiklů nabízíme turistické známky, vizitky, pamětní medaile, magnetky, štítky na hůl, čokolády...

Neobvyklé suvenýry a zboží vás čekají v Bylinkářství na nádvoří. V nabídce tu jsou přírodní produkty z bylin a ovoce, různé sirupy, šťávy, tinktury, čaje, medovina, sušené směsi, pro děti lízátka a bonbóny.

V obou prodejnách je možná platba hotově i kartou.