Slavnostní den v hospitálu

Jedinečnost svatebního dne lze podtrhnout mnoha způsoby a místo konání svatebního obřadu rozhodně patří mezi ty první. V hospitálu Kuks si můžete vybrat hned z několika možností, kde si říct „ANO“.

Občanské obřady

Občanské obřady se konají v barokní lékárně U Granátového jablka, v lapidáriu s originály soch Ctností a Neřestí a ve venkovních prostorách (nádvoří, bylinková zahrada).

Do lékárny se pohodlně vejde přibližně třicet pět svatebčanů, v zahradě a lapidáriu se počet svatebních hostí může pohybovat kolem sta.

Pokud si pro svůj den D vyberete venkovní prostranství, v případě aktuální nepřízně počasí ve svatební den se obřad přesouvá do vámi předem vybraných vnitřních prostor.

Termíny sňatků (viz níže) se sjednávají na matričním úřadě Městského úřadu Dvůr Králové n. L., kontakt: telefon +420 499 318 248,
e-mail: vykourilova.simona@mudk.cz nebo prysingerova.radka@mudk.cz.
Doporučujeme, abyste se informovali nejprve na matričním úřadě o obsazenosti vámi vybraného termínu a až poté kontaktovali správu hospitálu Kuks. Na matrice si lze dojednat i hudební doprovod.

Cena za pronájem prostor činí 4000 Kč včetně DPH, splatných v hotovosti před konáním obřadu na správě hospitálu Kuks.

rozpis svatebních obřadů pro rok 2022

Církevní obřady

Církevní obřady se konají v klášterním kostele Nejsvětější Trojice, který pojme téměř stovku svatebčanů.

Termíny se sjednávají nejdříve na správě hospitálu Kuks (Libor Švec, telefon +420 724 663 535) a poté na Děkanském úřadě ve Dvoře Králové nad Labem (telefon +420 499 622 363, mobil +420 776 861 011).

Cena za pronájem prostor činí 4000 Kč včetně DPH, splatných v hotovosti před konáním obřadu na správě hospitálu Kuks.

Další info:

Přímo k hospitálu se dostanete (ovšem pouze osobními auty) po silnici č. 37 Jaroměř - Trutnov přes vesnice Brod n. L. a Slotov.

V záležitostech svatebních obřadů kontaktujte kastelána objektu Libora Švece na tel. čísle +420 724 663 535 nebo na e-mailu svec.libor@npu.cz.