Slavnostní den v hospitálu

Jedinečnost svatebního dne lze podtrhnout mnoha způsoby a místo konání svatebního obřadu rozhodně patří mezi ty první. V hospitálu Kuks si můžete vybrat hned z několika možností, kde si říct „ANO“.

Občanské obřady

Občanské obřady se konají v barokní lékárně U Granátového jablka, v lapidáriu s originály soch Ctností a Neřestí a ve venkovních prostorách (nádvoří, bylinková zahrada).

Do lékárny se pohodlně vejde přibližně třicetpět svatebčanů, v zahradě a lapidáriu se počet svatebních hostí může pohybovat kolem sta.

Pokud si pro svůj den D vyberete venkovní prostranství, v případě aktuální nepřízně počasí ve svatební den se obřad přesouvá do Vámi předem vybraných vnitřních prostor.

Termíny sňatků (viz níže) se sjednávají na matričním úřadě Městského úřadu Dvůr Králové n. L., kontakt: telefon +420 499 318 248, fax +420 499 320 171, e-mail vykourilova.simona@mudk.cz či prysingerova.radka@mudk.cz. Doporučujeme informovat se nejprve právě na matričním úřadě o obsazenosti Vámi vybraného termínu, teprve poté kontaktovat správu hospitálu Kuks. Na matrice si lze dojednat i hudební doprovod.

Cena za pronájem prostor činí 4000 Kč vč. DPH, splatných před konáním obřadu správě Národní kulturní památky hospitálu Kuks.

Rozpis svatebních obřadů pro rok 2019

Církevní obřady

Církevní obřady se konají v klášterním kostele Nejsvětější Trojice, který taktéž pojme téměř stovku svatebčanů.

Termíny se jednávají na Děkanském úřadě ve Dvoře Králové n. L. Kontakt: telefon +420 499 622 363, mobil +420 776 861 011.

Cena za pronájem kostela činí 4000 Kč, splatných před konáním obřadu správě Národní kulturní památky hospitálu Kuks.

Další info:

Přímo k hospitálu se dostanete (ovšem pouze osobními auty) po silnici č. 37 Jaroměř - Trutnov přes vesnice Brod n. L. a Slotov.

U vedení NKP hospitál Kuks lze domluvit profesionální fotografování.

V záležitostech svatebních obřadů kontaktujte kastelána objektu Libora Švece na tel. čísle +420 724 663 535 nebo na e-mailu svec.libor@npu.cz.