Regionální vzdělávací centrum

V rámci projektu Kuks - Granátové jablko vzniklo v do té doby nevyužívaných prostorech hospitálu Kuks Regionální vzdělávací centrum s širokým spektrem využití.

Moderní kongresová turistika si žádá interaktivní přístup přednášejícího k publiku založený na vzájemném dialogu obou stran. K tomu jsou přizpůsobené i učebny v jižním, dříve hospodářském, křídle hospitálu. Učebny mohou sloužit ke klasické výuce, přednáškám, navíc jsou vybaveny i malířskými a sochařskými stojany.

Největším z přednáškových sálů je bývalá špitální jídelna v západním rokokovém křídle budovy. Je určena především ke konání větších akcí, protože kapacita sálu přesahuje 100 pohodlně usazených posluchačů. K sálu přináleží i prostorná šatna a sociální zázemí.

V patře nad tímto sálem byl zbudován tzv. badatelsko-depozitní blok, kde našly své místo umělecké sbírky hospitálu a zdejší historická knihovna. Prostory jsou přístupné zainteresované veřejnosti k prostudování knih především z období 18. a 19. století.

Reportáž z našeho depozitáře a knihovny ve zpravodajském Týdnu v regionech na ČT24

Kromě učeben a přednáškových sálů, je ke kulturně-vzdělávacím akcím k dispozici i divadelní sál v přízemí jižního křídla. Moderní zázemí pro 60 diváků podtrhuje svou historičnost klenutým prostorem sálu a vědomím, že se vlastně nacházíte v bývalé maštali.

Účastníci kurzu se mohou ubytovat přímo v budově hospitálu. K dispozici je 35 lůžek ve většinou dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a společnou kuchyňkou. Dva pokoje jsou určeny imobilním účastníkům.

 

Kalendář kulturně-vzdělávacích akcí

Přehled uplynulých kulturně-vzdělávacích akcí