LA DÍLNA KUKS: Písně a rytmy Latinské Ameriky

Kulturní akce

  • hospitál Kuks ()
  • 10. 7. 2020–12. 7. 2020
  • 13.00–16.00
  • 3.000 Kč (s ubytováním na Hospitálu Kuks, pátek a sobota), 2.530 (bez ubytování)

LA DÍLNA je dílna latinskoamerických písní a rytmů pod vedením Marty Töpferové.

La dílna vznikla jako prostor pro předávání znalostí a bohatých zkušeností v oblasti latinskoamerické hudby, které Marta během svého dlouholetého působení v této komunitě nasbírala. Pravidelné dílny umožní účastníkům hlouběji poznat latinskoamerické rytmy a styly. La dílna bude převážně zaměřena na nauku písní a základních rytmických doprovodů na ruční perkuse a tleskání. Naučíme se písně ve stylech jako je kubánský son, guajira, bolero, kolumbijské porro, venezuelské joropo, vals, chilská cueca nebo argentinská chacarera a zamba. Také se budeme věnovat rytmům na maracas (rumba koule), clave, a tleskání, kterými se typicky zpěváci doprovází.

Předchozí zkušenost se zpěvem je nápomocná, ale není podmínkou. Budeme se učit převážně podle sluchu, takže není nutné umět noty. Noty k písním budou rovněž k dispozici. Je možné se zapojit jako zpěvák nebo instrumentalista, během dílny vytvoříme hudební ansámbl.

Odkaz na přihlášky najdete ZDE.

Lektoři:

Marta Töpferová (CZ) - zpěv, perkuse, kytara, cuatro (www.martatopferova.com)

Gabo Naas (Argentina) - zpěv, kytara, charango / mandolína, alto saxofon, klarinet, housle, perkuse (www.gabonaas.com)

 

Kurzovné: 3000 Kč  (s ubytováním na Hospitalu Kuks pátek a sobota)

Kurzovné bez ubytování: 2530 Kč

Pro potvrzení vašeho místa na dílně, prosím zašlete kurzovné na níže uvedený účet co nejdříve, dílna s ubytováním na Hospitalu Kuks je omezená pro 35 účastníků. Prosím také o zaslání přihlášky na info@martatopferova.com. Odkaz na přihlášky, platební podmínky a storno podmínky níže.

Účet: 107-7315710287/0100, k příkazu prosím uved’te: La dílna Kuks 2020